Достапни линкови

Со протести одбележан 1 мај во Тирана


Во Тирана денеска се одржале неколку протести по повод 1 мај, меѓународниот ден на трудот. Конфедерацијата на синдикатите организираше протест на плоштадот „Непознат војник“. Тие ветија дека ќе се борат против искористувањето на правата на работниците и упатија апел за обединување со цел да се заштитат правата. И Комунистичката партија организираше протест на улицата „Драч“, како и движењето „Доста“ чии активисти протестираа на плоштадот „Скендербег“.
XS
SM
MD
LG