Достапни линкови

Оштетени згради и повредени во земјотресот меѓу Индија и Пакистан


Локалната индиска полиција соопшти дека четири згради биле оштетени, меѓу кои и две училишта во земјотресот кој го погоди погоди регионот на Кашмир, на границата меѓу Пакистан и Индија.
Во земјотресот со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала биле повредени седум наставнички и два ученика. Новинските агенции јавуваат дека земјотресот бил почувствуван и во Њу Делхи, кој се наоѓа 450 километри од епицентарот.
XS
SM
MD
LG