Достапни линкови

Бомбашки напад во Дагестан, двајца загинати


Руските власти соопштија дека во експлозија на бомба загинале најмалку две лица во Дагестан. Нападот се случил во трговски центар во Махачкала. Руските новински агенции јавија дека жртвите биле тинејџери. Министерството за внатрешни работи соопшти дека и неколку лица биле повредени во нападот.
XS
SM
MD
LG