Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак, три жртви


Во експлозија на автомобил бомба во Багдад загинале три лица, а најмалку 10 биле повредени. Ирачките власти соопштија дека нападот се случил во близина на контролен пунк, а меѓу повредените има и еден полицаец.
Околу 240 лица загинаа во бомбашките напади од крајот на април.
XS
SM
MD
LG