Достапни линкови

Земјотрес меѓу Индија и Пакистан


Земјотрес со сила од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот на Кашмир, на границата меѓу Пакистан и Индија. Новинските агенции јавуваат дека земјотресот бил почувствуван и во Њу Делхи, кој се наоѓа 450 километри од епицентарот. Засега нема извештаи за евентуални жртви и штети.
XS
SM
MD
LG