Достапни линкови

Во Авганистан убиени тројца британски војници


Тројцата НАТО војници кои вчера загинале во јужната авганистанска провинција Хелманд биле идентификувани како британци. Министерството за одбрана на Британија соопшти дека нивното околопно возило наишло на поставена мина крај патот. Во Авганистан од почетокот на воените операции во 2002 година досега загинале 440 британски војници.
XS
SM
MD
LG