Достапни линкови

Експлозија во Сирија, 13 жртви


Сириската национална телевизија јави дека силна експлозија го погодила центарот на Дамаск при што 13 лица загинале, а 70 биле повредени. Сириската организација за човекови права соопшти дека 9 лица загинале во нападот. Бројката на напади во Сирија во последните денови е зголемена. Вчера имаше обид и за атентат врз премиерот Ваел ал Халики.
XS
SM
MD
LG