Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од 7 до 13, а дневната од 26 до 32 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Температура ќе се искачи до 31 степен.
XS
SM
MD
LG