Достапни линкови

Карго авион на НАТО се урнал во Авганистан


НАТО соопшти дека се урнал карго авион во базата Баграм во Авганистан. Капетанот Лука Карниел изјави денеска дека можат да потврдат дека авионот се урнал кратко по полетувањето од базата. Тој ги негираше тврдењата на талибанците дека тие се одговорни за падот на авионот.
Според него, немало извештај за активности на талибанците за време на несреќата. Се уште нема информации за повредени.
XS
SM
MD
LG