Достапни линкови

Атамбаев-потребна е соработка за граничните прашања


Киргистанскиот претседател Алмазбек Атамбаев
Киргистанскиот претседател Алмазбек Атамбаев изјави денеска дека судирите во текот на викендот покажуваат дека потребна е соработка со Таџикистан во справувањето со граничните прашања.
Десетици граѓани на Таџикистан се судрија со киргистанските работници на границата меѓу двете земји. 12 граѓани на Киргистан беа повредени, а четворица од нив се хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG