Достапни линкови

Пакистан:експлозија на бомба, 4 лица загинаа


Полицијата во Пакистан соопшти дека експлодирала бомба во близина на северозападниот град Пешавар. Најмалку четворица загинале а 28 се повредени во денешниот напад кој според полицијата бил насочен кон полициска патрола. Насилството во Пакистан е зголемено воочи парламентарните избори што ќе се одржат наредниот месец.
XS
SM
MD
LG