Достапни линкови

Грција усвои закон за отпуштање државни службеници


Грчкиот парламент синоќа усвои закон со кој се овозможува до крајот на наредната година да бидат отпуштени од работа повеќе од 15 000 државни службеници. Законот е дел од настојувањето на грчката влада да ги намали трошоците и да обезбеди прдолжување на исплатата на меѓународната помош во заеми.
XS
SM
MD
LG