Достапни линкови

Пожар во урнатата фабрика во Бангладеш


Во остатоците од фабриката која се урна минатата недела во Бангладеш, изби пожар во кој се повредени најмалку тројца спасувачи. Пожарот го предизвикале искри настанати кога спасувачите се обидувале да пресечат челична шипка за да стасаат до жена која останала приклештена во урнатините. Пожарот изби четири дена по уривањето на зградата при што загинаа повеќе од 350 работници.
XS
SM
MD
LG