Достапни линкови

Мексико:пресметка меѓу криминални групи


Група вооружени напаѓачи уби најмалку пет лица во напад на бар во близина на градот Монтреј на северот од Мексисо. Според полициски извори, најмалку седум лица дошле со такси во барот во местотот Гвадалупе, пукале, по што побегнале со истотот возило. Полицијата верува дека станува збор за пресметка меѓу криминалци.
XS
SM
MD
LG