Достапни линкови

Металург поразен од Киелце


Македонскиот ракометен првак Металург не успеа да се пласира во четирите најдобри екипи во Лигата на шампиони, откако беше поразен од Киелце во Полска. Металург загуби со 26:15, а резултатот на крајот од првото полувреме беше 12:08. Киелце заедно со Барселона и Кил ќе се бори за титулата во најелитното ракометно натпреварување на фајнл фор турнирот во Келн.
Четвртата екипа која ќе им се придружи ќе се знае по натпреварот меѓу Хамбург и Флензбург. Металург на првиот натпревар со Киелце во Скопје загуби со 25:27.
XS
SM
MD
LG