Достапни линкови

Ирак со забрана за емитување на 10 сателитски канали


Ирачките власти ги суспендирале лиценците за работа на пан-арапаскиот радиодифузер Ал Џезеира и на други девет сателитски канали за наводно промовирање на насилство и секташтво. Тоа според нив, ќе значи прекин на нивната работа и активности во Ирак, при што нема да можат да известуваат за настани во земјата. Ал Џезеира се уште не била официјално известена за забраната.
XS
SM
MD
LG