Достапни линкови

Еден месец притвор за Будимир


Живко Будимир
Судот на Босна и Херцеговина му одреди едномесечен притвор на претседателот на федерацијата Живко Будимир, како и на останатите четири лица, приведени во акцијата „Патриот“. Будимир беше уапсен во петокот и е осомничен за примање мито и кршење на законот за помилување.
XS
SM
MD
LG