Достапни линкови

Израел нападнал цели во Појасот Газа


Израелски војници
Изрелската војска соопшти дека нејзините авиони погодиле мети на Хамас во Појасот Газа откако милитантите истрелале ракети во јужен Израел. Според нив, нападот се случил врз складиште за муниција и во објект за тренинг на Хамас. Никој не бил повреден во нападот.
XS
SM
MD
LG