Достапни линкови

Десетици демонстранти уапсени во Русија


Руската полиција уапси десетици демонстранти на Црвениот плоштад во Москва за време на протестите против режимот на рускиот претседател Владимир Путин. На протестите беше побарано одржување на нови претседателски избори. Тие беа организирани од левичарското движење, чиј припадник е и опозицискиот лидер Сергеј Удалцов, кој се наоѓа во домашен притвор.
XS
SM
MD
LG