Достапни линкови

Дачиќ-никој нема право на криење, посебно зад Косово


Српскиот премиер Ивица Дачиќ
Српскиот премиер Ивица Дачиќ оцени дека во земјата, поради нејзината иднина, веќе никој нема право на криење, а посебно не зад Косово. Според него, новите обиди за криење би завршиле со уште еден егзодус, нови жртви и нов пораз. Во авторски текст за денешна „Политика“ Дачиќ вели дека спогодбата во Брисел претставува крај на почетокот, симнување на бремето од грбот на нацијата, кој го носи веќе 20 години, како и дека девастирањето на Србија морало да заврши.
XS
SM
MD
LG