Достапни линкови

Поддржувачи на Црвенковски втор ден протестираат


Втор ден по ред стотина поддржувачи на СДСМ протестираат пред седиштето на опозициската партија незадоволни од најавите на лидерот Бранко Црвенковски дека дефинитивно ќе се повлече од функцијата претседател на СДСМ. Велат, целото членство стои зад нивниот став дека Црвенковски е единствениот лидер кој може да ја води партијата до победа на наредните парламентарни избори и нема да се откажуваат се до конгресот на партијата на 2 јуни.
XS
SM
MD
LG