Достапни линкови

Дипломатите без визи во Аргентина


Безвизен режим за носителите на дипломатски и службени пасош е договорен на средбата на премиерот Никола Груевски со министерот за надворешни работи на Аргентина, Хектор Тимерман.
Потпишан е и Меморандум за промоција на соработката на полето на инвестициите.
Во рамките на турнејата низ земјите од Латинска Америка, каде владиниот економски тим ги претставува инвестициските потенцијали на земјава, премиерот Груевски се сретнал и со потпретседателот на Аргентина Амадо Буду, соопштија од владиниот кабинет.
XS
SM
MD
LG