Достапни линкови

Времето денеска - сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен јужен ветер. Попладне ќе има услови за појава на облачност а во западните делови од земјата и краткотраен пороен дожд и грмежи.
Температурата ќе се движи од 21 на повисоките до 30 степени во најјужните делови на земјата. Во Скопје слично време и температура до 28 степени.
XS
SM
MD
LG