Достапни линкови

Во март од кипарските банки повлечени се 1,8 милијарда евра


Европската централна банка денеска соопшти дека во март од кипарските банки повлечени се 1,8 милијарда евра.
Депозитите во кипарските банки во март се намалил за 3,9 проценти во однос на февруари.
Европската Централна Банка наведува дека намалувањето на депозитите е по десетти пат.
XS
SM
MD
LG