Достапни линкови

ЕУ бара инспекција на ОН во Сирија


Европската унија побара Дамаск да им дозволи на Обединетите нации да извршат инспекција на хемиското оружје во Сирија. Белата куќа во четвртокот објави дека американските разузнавачки служби имаат сознанија дека дека режимот на Асад користел хемиско оружје, вклучувајќи ја и употребата на нервен гас сарин.
XS
SM
MD
LG