Достапни линкови

Црвенковски се повлекува од лидерската функција во СДСМ


На синоќешната седница на Централниот одбор на СДСМ, како што јавуваат медиумите во Скопје, лидерот на партијата Бранко Црвенковски поднесол неотповиклива оставка. Тој исто така најавил дека нема да се кандидира за нов мандат на партискиот конгрес што треба да се одржи во јуни годинава.
XS
SM
MD
LG