Достапни линкови

Повредени Македонци во сообраќајка кај Будимпешта


илустрација
28 лица, од кои 8 потешко биле повредени кога синоќа автобус со македонски државјани излетал од патот на околу 50 километри пред Будимпешта, се дознава во македонското Министерство за внатрешни работи. Автобусот сообраќал на релација Скопје, Прага.Од македонското МНР информираат дека се во постојан контакт со Амбасадата на Македонија во Будимпешта од каде што ќе бидат побарани официјални информации од надлежните унгарски органи за тоа како и кога се случила несреќата, колку лица се повредени, каде се тие сместени и најважно дали им е потребна каква било помош на македонските државјани.
XS
SM
MD
LG