Достапни линкови

Над 270 загинати под урнатините на фабриката во Бангладеш


Бројот на загинатите од уривањето на една фабрика во близина на главниот град на Бангладеш, Дака досега изнесува над 270. Од под урнатините на осумкатната фабрика за текстил биле извлечени 54 преживеани. Се верува дека таму се уште имало над 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG