Достапни линкови

Челзи и Фенербахче поблиску до финалето


Во првите полуфинални натпревари од Лигата на Европа во фудбал, синоќа беа постигнати следниве резултати:
Базел- Челзи 1:2
Фенербахче- Бенфика 1:0
Головите за Челзи ги постигнаа Виктор Мозес и Давид Луиз, а единствениот погодок за Базел, со кој Швајцарците изедначија, беше дело на Фабијан Шер.
Стрелец за Фенербахче беше Егемен Коркмаз во 72 минута.
Реванш-мечевите се играат во идниот четврток.
XS
SM
MD
LG