Достапни линкови

Пожар во руска болница - 38 настрадани


Најмалку 38 лица настрадале во пожар во психијатриска болница во Рамескоје, соопштија руските власти. Тројца биле спасени од огнот, од кој двајца пациенти и една медицинска сестра. Седативите кои на пациентите им се давале пред спиење се веројатна причина за бројните жртви, јавуваат руските медиуми.
XS
SM
MD
LG