Достапни линкови

Осомничените бомбаши од Бостон планирале напади во Њујорк


Градоначалникот на Њујорк Мајкл Блумберг изјави дека осомничените за бомбашките напади во Бостон планирале да детонираат експлозивни направи и на Тајмс сквер. Блумберг додаде дека ФБИ му јавиле за ваквиот план во средата. Тој рече дека според изјавите на преживеаниот осомничен, се планирале експлозии на плоштадот во Њујорк на случајно избрани локации.
XS
SM
MD
LG