Достапни линкови

Пакистанскиот суд издаде наредба за апсење на Мушараф


Первез Мушараф
Пакистанскиот суд нареди поранешниот лидер Первез Мушараф да биде уапсен поради поврзаност со атентатот врз поранешната премиерка Беназир Буто во 2007 година. Обвинителството соопшти дека Мушараф треба да се појави на сослушување пред судот во петок. Тој е обвинет за небрежност и за тоа што не успеал да ја заштити Буто. Мушараф се наоѓа во домашен притвор за друг случај.
XS
SM
MD
LG