Достапни линкови

Царнаеви тврдат дека нивните синови се невини


Зубеидат Царнаева
Родителите на осомничените за нападот на бостонскиот маратон Тамерлан и Џохан Царнаев и натаму тврдат дека нивните синови се невини. На прес конференција во главниот град на Дагестан, Анзор и Зубеидат Царнаеви изјавија дека нивните синови биле наместени од ФБИ.
Анзор потврди дека за време на престојот во Махатчкала, Тамерлан посетил џамија поврзана со екстремистите. Но според него, тоа немало влијание врз неговиот син.
XS
SM
MD
LG