Достапни линкови

Кина ќе купи 60 авиони од Франција


Кинескиот претседател Кси Џинпинг денеска потпиша меморандум со францускиот претседател Франсоа Оланд за купување на 60 авиони Ербас. Двајцата лидери го потпишаа договорот на церемонија во Пекинг. Оланд е во дводневна посета на Кина со цел да ја зголеми трговската соработка со земјата.
XS
SM
MD
LG