Достапни линкови

Путин-Русија и САД заедно да се борат против тероризмот


Путин на сесијата на прашања и одговори емитувана на државните медиуми
Рускиот претседател Владимир Путин изрази надеж дека бомбашкиот напад на бостонскиот маратон на 15 април ќе придонесе Русија и САД заедно да се борат против тероризмот. Путин ја даде изјавата за време на сесијата на прашања и одговори емитувана на државните медиуми.
Властите на двете земји истражуваат зошто починатиот осомничен за нападот етничкиот чеченец Тамерлан Царнаев, ја посетил Русија во минатата година.
XS
SM
MD
LG