Достапни линкови

Пакистан - нападната полициска станица во Кибер Паштунква


Pakistan -- Security officials examine the site of a bomb explosion in the town of Bannu, in Khyber Pakhtunkhwa province, 12Mar2013
Неколку луѓе беа убиени при напад на милитанти врз полициска станица во Кибер Паштунква во близина на границата со Авганистан.
Преставник на локалните власти за Радио Слободна Европа – Радио Машал изјави дека загинале 4 милитанти и двајца полицајци.
Борбите кои започнале синоќа во местото Карак се уште траеле.
XS
SM
MD
LG