Достапни линкови

Продолжи судењето на рускиот опозициски лидер Навални


Во рускиот град Киров продолжи судењето на опозицискиот лидер и анти - корупциски блогер Алексеј Навални.
Судењето започна со сведочење на официјални претставници од фабриката за старини каде Навални е обвинет за проневера на 510,000 долари.
Навални најави дека ке се кандидира за претседател на русија
XS
SM
MD
LG