Достапни линкови

Путин ќе води годишни телефонски разговори со Русите


Russia - Russia's President Vladimir Putin chairs a meeting on economic policy at Bocharov Ruchei state residence in Sochi, 22Apr2013
Рускиот претседател Владимир Путин ќе ги води телефонските разговори со граѓаните. Телевизиската програма, каде што Путин одговара на прашања поставени од Руси низ целата земја станува традиција за него. Тој учествуваше во слично шоу за време на неговите претходни мандати како претседател и како премиер. Ова е прв пат Путин да учествува во вакво случување по неговиот реизбор за претседател минатата година.
Руските поголеми телевизиски канали ќе ја пренесуваат програмата во живо, а Путин ќе одговара на прашања 4 часа и 30 минути.
XS
SM
MD
LG