Достапни линкови

Ирачки град заземен од вооружени лица


Ирачкиот град Сулеман Беик кој се наоѓа 160 километри од Багдад бил нападнат од вооружни лица . Агенциите јавија дека нападот бил мотивиран од одмазда поради нападот на протестите на Суни муслиманите во нивниот камп. Пет војници се убиени а над 30 луѓе се ранети во битките во Сулеман Беик Агенциите јавуваат дека вооружените лица контролираат два града.
XS
SM
MD
LG