Достапни линкови

Штефан Филе денеска во Белград


Европскиот комесар за проширување Штефан Филе ќе го посети денеска Белград каде што со највисоките државни претставници ќе разговара за бриселскиот договор меѓу Белград и Приштина.Комесарот за проширување треба да разговара со премиерот Ивица Дачиќ и со потпретседателот на владата Александар Вучиќ Тој ќе учествува и на конференција за Борба против корупцијата во Србија.
XS
SM
MD
LG