Достапни линкови

Кери-разговорите меѓу Авганистан и Пакистан продуктивни


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека денешните разговори на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи со пакистанските власти биле продуктивни. Кери кој беше домаќин на средбата во Брисел порача дека разговорите биле интензивни и конструктивни, но сите се сложиле дека резултатите се важни и тие ќе ја раскажат приказната. Карзаи се сретна со пакистанскиот шеф на армијата и со секретарот за надворешни работи.
XS
SM
MD
LG