Достапни линкови

Поплави во Авганистан, 13 жртви


Најмалку 13 лица загинале од поплавите по обилните врнежи од дожд во авганистанската западна покраина Балх. Десетици домови биле уништени, а пет лица се водат за исчезнати. Обилните врнежи од дожд предизвикале поплави и во соседната покраина Сари Пул. Засега нема извештаи за повредени или штета од временските неприлики.
XS
SM
MD
LG