Достапни линкови

ДИК отфрли два приговори за гласањето во Долнени


Државната изборна комисија на денешната седница отфрли два приговора на ДУИ за вториот круг од гласањето на локалните избори во Општина Долнени. Овластениот претставник на ДУИ Селим Адеми образложи дека приговорите се главно поради групно и семејно гласање.
ДУИ поднесе вкупно пет приговори за гласањето во Долнени. Во текот на денот ДИК треба да ги разгледа останатите три приговори.
XS
SM
MD
LG