Достапни линкови

Повторно судири во Ирак


Ирачките безбедносни сили повторно се судриле со бунтовниците, по вчерашните немири во кои загинаа 23 лица. Најжестоки борби имало во градот Сулејман Бејк, кој се наоѓа северно до Багдад. Локалната полиција соопшти дека најмалку пет војници загинале.
Насилството започна вчера откако ирачките безбедносни сили упаднаа во сунитски протестен камп во Хавија.
XS
SM
MD
LG