Достапни линкови

Енрико Лета ќе ја формира новата италијанска влада


Италијанскиот централнолевичарски политичар Енрико Лета од претседателот Џорџио Наполитано доби мандат да формира нова влада. Лета, кој е потпретседател на Демократската партија се смета за умерен политичар. Тој е внук на поранешниот премиер Силвио Берлускони и долгогодишен шеф на кабинетот на Џани Лета.
XS
SM
MD
LG