Достапни линкови

Судот ги отфрли барањата на рускиот активист Навални


Алексеј Навални
Судот во централниот руски град Киров ги отфрли сите иницијативи на одбраната на антикорупцискиот активист Алексеј Навални за одложување на процесот. Судот го одби предлогот случајот против него да биде вратен на истражителите. Според судијата Сергеј Блинов немало основа за такво нешто. Блинов го одби и предлогот на одбраната да го напушти случајот, бидејќи бил пристрасен и подложен на влијанија.
XS
SM
MD
LG