Достапни линкови

Хејгл во посета на Египет


Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгл
Американскиот секретар за одбрана Чак Хејгл е во посета на Египет, каде со властите ќе разговара за односите на земјата со Израел, како и за внатрешни прашања. Египет се смета дека е клучен сојузник на САД на Блискиот Исток. Вашитнготн секоја година обезбедува повеќе од милијарди долари воена помош за Египет.
XS
SM
MD
LG