Достапни линкови

Во Бангладеш при уривање на зграда над 80 загинати


Над 80 луѓе загинале, а околу 700 биле ранети во урнувањето на една осумкатна зграда во Дака, главниот град на Бангладеш. Во зградата биле смесетни неколку работилници за текстил. Министерството за внатрешни работи соопшти дека причина за уривањето би можело да биде тоа што не се почитувале прописите за градење.
XS
SM
MD
LG