Достапни линкови

Иванов на конференција во Вашингтон


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов
Македонскиот претседател Ѓорге Иванов задутре, во рамки на годишниот Седона форум на кој е најавено присуство и на потпретседателот на САД Џо Бајден, ќе учествува на панел дискусија за обединување на Европа. Тема на годинашниот форум, што го организира Инстититутот Мекејн, политичката организација на влијателниот американски републикански сенатор од Аризона Џон Мекејн, ќе биде ефективното промовирање на слободата и демократијата.
XS
SM
MD
LG