Достапни линкови

Лажен твит за напад врз Белата куќа


Хакери вчера упаднале во Твитер налогот на новинската агенција Асошиетед прес и испратиле лажен твит за напад врз Белата куќа во кој наводно бил повреден американскиот претседател Барак Обама. Агенцијата соопшти дека веднаш го блокирала нејзиниот Твитер налог и оти работи на решавање на проблемот. Веднаш по лажниот твит нагло падна берзанскиот индекс Дау Џонс.
XS
SM
MD
LG